ویتامین C

[vc_row]

آیا میدانید ویتامین C سلاحی مخفی برای کاهش وزن و حفظ آن است.

 

آیا میدانید ویتامین C سلاحی مخفی برای کاهش وزن و حفظ آن است؟

محققان و پزشکان همواره بر لزوم حفظ وزن سالم برای داشتن بدنی سالم و تندرست تاکید کرده اند.

براساس پژوهش های صورت گرفته کاهش وزن به میزان چهار کیلوگرم می تواند به کاهش 50 درصدی بیماری ها استخوانی و مفاصلی بدن منجر شود.

 

در این بین ویتامین C نقش موثری را در افزایش سلامت بدن ایجاد می کند، اما چطور این امر رخ می دهد؟

  1. گلوکز
  2. ویتامین سی

 

گلوکز و ویتامین C همواره در تلاش هستند به سلول های بدن شما وارد شوند اما ویتامینC   راه سخت تری را در پیش رو دارد چرا که گیرنده Glut-1 تمایل بیشتری به جذب گلوکز داشته و ویتامینC   از این امر بهره کمتری دارد.

ویتامین C

بنابراین باید ویتامین C بیشتری در بدن وجود داشته باشد تا بتواند خود را به درون سلول برساند.

 

ورود گلوگز به معنای این است که سوزاندن چربی های ذخیره شده در بدن متوقف و جذب گلوکز شدت بیشتری پیدا می کند.

 

ویتامینC   یکی از مولفه های اساسی برای چربی سوزی در بدن به ویژه چربی های اضافه دور شکم است از این رو جذب این ویتامین برای بدن بسیار ضروری می باشد.

 

ورزش کردن نیز در کنار جذب ویتامین C راه بسیار موثری در کاهش چربی های دور شکم می باشد  و طی تحقیقات انجام شده افرادی که به میزان کافی ویتامین C مصرف می‌کنند، طی انجام ورزش با شدت متوسط 30‌درصد بیشتر از افرادی که به میزان کم ویتامین C مصرف می‌کنند، چربی می‌سوزانند.

 

لازم به ذکر است کمبود ویتامین سی  سبب می شود تا غدد آدرنال دچار تنش شده و کورتیزول بیشتری ترشح  و در نتیجه به تجمع چربی های ناسالم شکمی رخ دهد.

 

چربی های شکمی می توانند به افزایش سطح کلسترول، فشار خون، بیماری های قلبی  و… منجر شوند بنابراین بکوشید تا از شر این چربی های اضافه رها شوید و برای رسیدن به این هدف از ویتامینC   استفاده کنید.

گفتنی است ویتامین سی  در فلفل قرمز شیرین، کیوی، توت‌فرنگی، پرتقال، بروکلی، گریپ‌فروت، گوجه‌فرنگی، اسفناج و… به وفور یافت می شود.

 

نوشته محمد بهرامی از مجله آموزشی باشگاه موفقیت

[/vc_row]