لاغر شدن انگیزه می خواهد نه رژیم غذایی

[vc_row]

لاغری سریع در خانه را چگونه تجربه کنیم؟ ( قسمت دوم)

[/vc_row]

لاغری سریع در خانه را چگونه تجربه کنیم.

در قسمت اول این مقاله تحت عنوان: لاغر شدن سریع در خانه را چگونه تجربه کنیم؟ بخش اول  به سه عامل اولیه و مهم در مورد لاغری در خانه پرداختیم: که عبارتند از:

  1. رژیم غذایی نگیرید.
  2. سریع غذا نخورید.
  3. آب فراوان بنوشید.

در بخش دوم این مقاله 

به سه موضوع مهم دیگر که به ما کمک میکند بتوانیم یک لاغری سریع در خانه را تجربه کنیم اشاره خواهیم کرد.

1 ـ  از خوردن هنگام پیاده روی اجتناب کنید.

هنگامی که در حال پیاده روی هستید و خوراکی می خورید، هوش بدنیتان احساس می کند شما از شرایط مناسبی برای غذا خوردن برخوردار نیستید بنابراین با ترشح کورتیزول به چاقی شما منجر می شود.

داشتن آرامش و قرار گرفتن در محیطی مناسب یکی از ضروری ترین نیازهای اولیه برای غذاخوردن می باشد پس این امر را همواره رعایت کنید

90 درصد علت چاقی مربوط به عوامل درونی و فکری خودمان است.

2ـ نوشیدنی های انرژی زا نخورید

مصرف نوشیدنی های انرژی زا سبب می شود تا قند خون شما به صورت ناگهانی بالا برود و هنگامی که تاثیر آن از بین می رود، بدن گمان می کند که با افت قند روبرو شده و در نتیجه با ترشح کورتیزول سبب می شود تا به خوردن روی آورید.

و همین خوردن های غیر ضروری به چاقی و اضافه وزن شما منجر خواهد شد

3 ـ صبحانه را حذف نکنید

حتما تا کنون بارها و بارها در باره فواید خوردن صبحانه شنیده اید اما آیا تا کنون این قانون ساده را برای خودتان به مرحله اجرا رسانده اید؟

همانطور که می دانید خوردن صبحانه یکی از مهم ترین مولفه ها برای کاهش وزن به شمار می رود بنابراین ساعت خودتان را کوک کرده، صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید و زمانی را به خوردن صبحانه ای کامل اختصاص دهید.

 

همچنین ضروری است زمان بندی مناسبی را برای خوردن غذا انتخاب کنید.

با این روش دیگر به صورت مداوم در یخچال را باز و بسته نکرده و هله و هوله های گوناگون را نمی خورید.

همانطور که متوجه شده اید  ترشح هورمون کورتیزول در بدن می تواند به استرس ختم شود و بسیار از افراد برای رفع استرس خود به خوردن روی آورده و درنتیجه هر روز چاق تر از روزهای قبل می شوند؛ چرا که این هورمون به انباشته شدن چربی در نقاط مختلف بدنتان به ویژه در شکم و پهلو کمک می کند.