[vc_row]

باشگاه موفقیت
[/vc_row]

چگونه بدون رژیم لاغری و رژیم غذایی، لاغر شویم و برای همیشه لاغر بمانیم؟

اگر میخواهید لاغر شوید و برای همیشه لاغر بمانید باید کارهایی را انجام دهید که تاکنون انجام نداده اید. آلبرت انیشتین دانشمند بزرگ میگوید: از مردمی تعجب میکنم که هر روز کار روز قبل را انجام میدهند ولی منتظر نتایج جدیدی هستند.

چه کارهایی باید انجام دهم تا لاغر  شوم وبرای همیشه لاغر بمانم؟

1- از فشار لاغر شدن خود را رها کنید.

قدم اول برای قرار گرفتن در مسیر درست این است که خود را از شر افکار و احساسات قوی و آزار دهنده که به شما یک نیاز شدید و یک اضطراب را القا میکنند که شامل باید های زیادی است، رها شوید.

شاید این جملات و احساسات برای شما آشنا باشند:

باید تا مراسم نامزدی وزنم را 20 کیلو کم کنم.

باید تا تابستان که میخواهم به دریا بروم لاغر شوم.

باید در عروسی خواهرم مثل یک مانکن به نظر برسم.

باید این شکم بد فرم را جمع و جور کنم  که مثل بشگه به نظر نرسم.

ذهن و روان انسان از تحت فشار بودن، به شدت منزجر است و وقتی که شروع به استفاده از کلماتی مثل باید فلان کار را انجام دهم میکنیم، عملا در حال از بین بردن علایق خودمان هستم و انجام آن کار از حالت لذت بخش به یک کار دستوری و ناراحت کننده تبدیل خواهد شد.

وقتی ما خودمان و بدون هیچ فشاری، افکارمان را انتخاب میکنیم، بعد از آن احساسات مثبت با آن جذب میشود و حتی اگر در این موضوع اشتباه هم بکنیم، چون میدانیم انتخاب خودمان است پس میدانیم قادر به داشتن یک انتخاب بهتری خواهیم بود.

بنابراین در قدم اول فشارهای مختلف را از روی ذهن و روح و جسم خود بردارید تا راحتتر به اهداف خودتان برسید.

خواندن این مقاله را از دست ندهید: چرا 95% رژیم های غذایی به شکست منجر میشوند؟

2- خودتان را سرزنش نکنید.

از امروز  وقتی از تخت بیرون می آید و در آیینه خودتان را نگاه میکند، دیگر حق ندارید که به خودتان غر بزنید و اخم کنید یا خودتان را سرزنش کنید.

در گذشته هر کاری که برای لاغر شدن خود انجام داده اید و به نتیجه نرسیده است را باید فراموش کنید و به قول خانم روانشناس مایا آنجلوس: شما تاکنون کاری را انجام داده اید که به نظرتان درست می آمده است و هم اکنون اطلاعات بهتر و درست تری به دست می اورید و قاعدتا کارهای بهتری هم انجام خواهید داد.

به من اعتماد کنید و یاد بگیرید که آنچه در گذشته اتفاق افتاده است فقط یکبار برای تجربه مرور میشود و بعد برای همیشه به کنار گذاشته خواهد شد.

در غیر اینصورت شما دائم در  حال مرور شکستهایی هستید که در لاغر شدن متحمل شده اید. مثل انواع رژیم لاغری و رژیم غذایی که مثمر ثمر نبوده اند. این مرور شکستها فقط باعث تضعیف روحیه و اعتماد به نفس ما برای لاغر شدن خواد بود.

بنابراین هرچه که مربوط به گذشته بوده را فراموش میکنیم و از همین لحظه یک راه جدید برای لاغری و تناسب اندام همیشگی را شروع میکنیم و حتما به نتایج عالی دست خواهیم یافت.

3- لطفا  ناامید نشوید.

رژیم لاغری

رژیم لاغری

میدانم که بسیاری از شما لحظات بسیار سختی را تاکنون برای لاغر شدن متحمل شده اید. مدتهای مدیدی که یک رژیم لاغری و یا رژیم غذایی را با مشکلات بسیار زیاد متحمل شده اید ولی به نتیجه نرسیدید.

شاید انواع قرصهای لاغری در تبلیغات دیده باشید و چند تا از آنها را هم امتحان کردید و نه تنها لاغر نشدید، بلکه دجار عوارض گوارشی و جسمی زیادی هم شده اید.

شاید عمل جراحی انجام داده اید و طی یک روز چندین کیلو چربی از بدنتان خارج شده است ولی بعد از چند ماه باز هم چاق و بی قواره شده اید.

کار کرد ذهن انسان به این طریق است که وقتی در انجام کاری موفق و یا ناموفق میشود و این موضوع برای چند بار تکرار شود، به خودش القا میکند که شرایط همیشه همینطور است و در حقیقت به زودی جزو باورهایش خواهد شد.

در مورد باور در این مقاله بسیار صحبت خواهیم کرد فقط یک نکته را باید بدانید که نباید ناامید شوید و بدانید برای هر مسئله و مشکلی در این دنیا راه حل وجود دارد و اگر تاکنون به روش درست اقدام نکردیم، از امروز و با این آموزشها قادر خواهیم بود برای همیشه مشکل اضافه وزن و چاقی را حل کنیم تا علاوه بر حل این مشکل، به توانایی های خودمان برای حل بقیه مشکلات زندگی نیز پی ببریم و از این قدرت استفاده کنیم تا زندگی بهتر و شادتری داشته باشیم.

باز هم یک رژیم لاغری یا  رژیم غذایی جدید میخواهید، تا باز در آن شکست بخورید  و  یا یک راه درست برای لاغری و تناسب اندام همیشگی  نیاز واقعی شماست.

امروز باید یک تصمیم درست برای زندگی خود بگیرید. امروز باید بدانید آرزوی واقعی شما چیست؟ آیا باز میخواهید به دنبال آرزوهای خود بدوید در حالیکه یک رژیم لاغری یا رژیم غذایی جدید را با خود دارید؟

آیا باز هم میخواهید با محصولات معجزه آسا یک شبه لاغر شوید؟ آیا میخواهید با خوردن چند قرص، هفته ای 5 کیلو وزن کم کنید؟

آگر فکر میکنید که این راهها که هیچ وقت تاکنون جواب نداده اند، ممکن است بتوانند برای شما معجزه کنند، لطفا خواندن این مقاله را ادامه ندهید. چون این مقاله سعی میکند از یک راه درست و بدون رژیم لاغری یا رژیم غذایی به شما آموزش دهد، که چگونه لاغر شوید و برای همیشه لاغر بمانید.

4- منتظر معجزه برای لاغری خود باشید، ولی این کار به سرعت برق وباد انجام نخواهد شد.

یکی از مهترین مشکلات انسانها از زمانی شروع شد که تبلیغات به تلوزیون راه پیدا کرد و کم کم وارد راههای غیر منطقی و غیر وجدانی شد و در حقیقت شروع به دادن قولهایی کرد که بیشتر آنها نادرست بودند.

این قرص را بخور و در ماه 20 کیلو وزن کم کن.

این گن را شب ببند و تا صبح عرق میکنی و 2 کیلو وزنت کم میشود.

این رژیم لاغری و یا رژیم غذایی را بگیر و در مدت یک هفته، 5 کیلو وزن کم کن.

یعنی ما عادت کردیم که هر چیزی را به سرعت به دست بیاوریم به همین علت دیگه غذا نمی پزیم و به فست فودها مراجعه میکنیم.

روش لاغر و تناسب اندام ما یک روش درست است که شما را برای همیشه از شر اضافه وزن و چاقی رها خواهد کرد .

فقط باید در نظر داشته باشید این کار مانند هر کار درست و بنیادی نیاز به زمان خودش دارد و بهترین حالتی که میتوانیم در نظر بگیریم، هفته ای 1 کیلو گرم کاهش وزن است.

اگر روشی بتواند هفته ای 4کیلو از وزن شما کم کند، شما مطمئین باشید به همین سرعت به وزن سابق برخواهید گشت .بنابراین شاداب و صبور باشید و قدم به قدم با ما همراه شوید تا برای همیشه از مشکل اضافه وزن و چاقی رها شوید و به بدنی خوش فرم دست یابید.

5- اهداف دقیق و منطقی برای خودتان تعیین کنید.

رژیم غذایی

رژیم غذایی

 

یک نکته بسیار مهم در داشتن وزن مناشب و بدن خوش فرم این موضوع است که باید اهداف منطقی برای خودتان داشته باشید.

بیایید چند مثال را با هم بررسی کنیم:

شما یک خانم 50 ساله هستید که  165 سانتی متر قد دارید و حدود 70 کیلو هم وزن دارید. در حال حاضر 2 فرزند دارید که در دانشگاه تحصیل میکنند.یکروز دارید به عکسهای دوران دانشجویی نگاه میکنید و خودتان را میبینید که در آن زمان 55 کیلو وزن داشتید و چقدر لاغر و خوش فرم بودید.

به یکباره تصمیم میگیرید که به شرایط همان سالها برگردید. یعنی یک فرد 55 کیلویی و لاغر شوید و برای اینکار به تمام کارهایی که فکرش را میشود کرد هم متوسل میشوید. جراحی میکنید. انواع رژیم های را امتحان میکنید. و خلاصه هر کاری که به نظرتان برسد انجام میدهید .ولی به این وزن نمیرسید.

اینجا مشکل از روشهای شما نیست بلکه اشکال از هدف گذاری شماست. هدف شما منطقی نیست چون در بدن شما طی این 30 سال اتفاقاتی افتاده که دیگر شما به آن شرایط بر نخواهید گشت. پس بهتر است وزنی را انتخاب کنید که در عین خوش فرمی با خصوصیات فیزیکی و ژنتیکی شما هم سازگار باشد.

6- یادتان باشد: اضافه وزن وچاق کنترل میشود،درمان نمیشود.

بعضی از افراد که با رژیم غذایی یا رژیم لاغری و یا هر روش دیگر وزن کم کرده اند و به وزن مناسب رسیده اند. بعد از مدتی متوجه میشوند که مجددا به وزن قبلی خود برگشتند و یا حتی چاقتر هم شده اند. به نظر شما علت چیست؟

یکی از مهمترین دلایل این است که افراد فکر میکنند اضافه وزن و چاقی خود را درمان کرده اند و قاعدتا وقتی شما در یک بیماری به درمان موفق میرسید، شاید دیگر لازم نباشد که دارو مصرف کنید.

ولی موضوع اصلی این است که: اضافه وزن و چاقی درمان نمیشود بلکه کنترل میشود.

با درک این موضوع متوجه میشویم ما به جای اجرای یک برنامه خاص مثل رژیم غذایی یا جراحی یا هر روش دیگری که باعث لاغری ما میشود. نیاز به یک سبک جدید زندگی داریم که در آن آیتم هایی را که باعث لاغر ماندن ما برای همه عمر میشود، لحاظ شده باشد.

مثال: روزانه ورزش کنیم.

به اندازه مورد نیاز غذا بخوریم.

به مشکلات زندگی به اندازه مورد نیاز بها بدهیم نه بیشتر.

یاد بگیریم، چگونه استرس خود را کنترل کنیم.

یا بگیرم برای جسم و روح خودمان ارزش زیاد قائل شویم.

و همه این موارد در قالب یک برنامه روزانه باشد تا ما همیشه خوش فرم و سالم بمانیم. نه اینکه یک ما 60 کیلو باشیم و ماه بعدی 85 کیلو باشیم.

پس یادمان باشد که اضافه وزن و چاقی، کنترل میشود و درمان نمیشود.

7- یک راه آسان و منحصر به فرد برای لاغری بدون رژیم غذایی:

در این بخش میخواهیم یک روش منحصر به فرد و امتحان شده که افرادی زیادی با استفاده از آن توانسته اند لاغر شوند و برای همیشه لاغر بمانند را به شما معرفی کنیم و مطمئین هستیم شما هم میتوانید از این روش استفاده کنید و لاغر و خوش فرم شوید.

رژیم لاغری

رژیم لاغری

 

در این محصول استثنایی، هیچ خبری از رژیم های لاغری و رژیم های غذایی نیس.

در این آموزش یاد می گیرید :

چگونه به جای دشمنی کردن با غذا با آن دوست باشید.

چگونه بتوانید بر پرخوری های احساسی خود غلبه کنید.

چگونه هر چیزی را که دوست دارید بخورید و چاق نشوید.

چگونه هر وقت دلتان خواست، چیزی را که دوست دارید بخورید و لاغر شوید.

چگونه مانند افراد لاغری غذا بخورید که هر چه  می خورند چاق نمی شوند و اضافه وزن نمی آورند

چگونه به وزن مناسب و حقیقی  خودتان پی ببرید

چگونه این وزن مناسب را به یک هدف قابل دسترسی تبدیل کنید

چگونه این لاغری و تناسب اندام را برای همیشه حفظ کنید

شاید دوست داشته باشید بدانید این روش از کجا آمده و چطور درست شده و کدام نتایج نشان دهنده مفید بودن آن است.

پس بیایید داستان زندگی من محمد بهرامی مدیر مجله آموزشی رازهای جوانی را بخوانید تا بهتر با این محصول و اثر بخشی آن آشنا شوید.

من محمد بهرامی هستم و در سال 1397 وارد 50 سالگی میشوم.

رژیم لاغری

رژیم لاغری

 

سال های زیادی با اینکه اطلاعات زیادی در مورد انواع رژیم های غذایی و خواص غذاها و کالری آنها داشتم و بیشتر مواقع ورزش هم می کردم ولی درگیر اضافه وزن و چاقی بودم.

تا اینکه با کمک دوستان پزشک و روانشناس و ورزشکار  به یک روش عالی برای کاهش وزن و لاغر شدن دست یافتم.

و سال های زیادی است که با قد 176 حدود 76 تا 77 کیلو وزن دارم و از شرایط بدنی خود نهایت لذت را می برم

دوستان بسیار زیادی خواهان دریافت روش لاغری و تناسب اندام من بودند به همین دلیل با کمک دوستان پزشک و روانشناس و برنامه نویس و ورزشکار آن را به صورت یک دوره قابل استفاده برای همه درآوردیم و این روش به افراد بسیار زیادی کمک کرد که لاغر شوند و برای همیشه لاغر و خوش فرم باقی بمانند.

به نظر من تمام آن چیزی که شما برای لاغر شدن بدون هر گونه رژیم غذایی لازم است در این دوره آموزشی آماده شده است. کافی است شما بخواهید و به این هدف برسید.

8- هدف کاهش وزن خود را چگونه تعیین کنم که به آن برسم؟

یکی از مهمترین بخش ها در مورد کاهش وزن و لاغر شدن، یاد گرفتن چگونگی تعیین اهداف است به سبکی که به آنها دست یابیم.

اهداف در اغلب موارد به صورت دقیق تعیین نمیشوند  و مبهم هستند و جزئیات به صورت کامل در آن بیان نمیشوند.

مثلا اگر میگوید: ” میخواهم وزن کم کنم” هدف گذاری شما خیلی مفید نخواهد بود. زیرا به صورت مبهم بیان شده است و اینگونه هدف گذاری عملا به شکست منتهی شده و کمکی به کاهش وزن شما نخواهند کرد.

موثر ترین و پر انگیزه ترین اهداف آنهایی هستند که یک تغییر رفتار را توصیف میکنند.یعنی آنچه را که قرار است انجام شود.

برای عبارتی که گفتیم، جمله بهتر این است: قصد دارم برای کم کردن وزنم، هفته ای 3 جلسه به باشگاه بروم و طبق دوره آموزشی مجله رازهای جوانی به نام ” لاغری و تناسب اندام همیشگی، بدون رژیم غذایی” غذا بخورم و رفتار کنم.

وقتی که  اهداف خود بر اساس انجام یک رفتار خاص یا ورزش یا تغدیه به یک سبک خاص توصیف میکنیم، به روش درستی آنها را دنبال خواهیم کرد و به موفقیت خواهیم رسید.

اکثر انسانها برای  خود هدف تعیین میکنند ولی بیشتر مواقع به آن اهداف نمیرسند و یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که روش هدف گذاری صحیح را نمیدانند و فکر میکنند میخواهند لاغر شوند یا میخواهند ماشین بنز بخرند، یک هدف است، در حالیکه تعیین هدف و راههای رسیدن به آنها، نیاز به یک روش خاص داریم که در داخل دوره آموزشی ” لاغری و تناسب اندام همیشگی، بدون رژیم غذایی”  به طور کامل در مورد آن صحبت کردیم و شما مطمئنا با آموزش در این مورد قادر خواهید بود به هدف لاغری و تناسب اندام خود، برسید و از آن لذت ببرید.

9- هدف لاغر شدن خود را به لقمه های کوچک تقسیم کنید.

ذهن انسان یک خصوصیت بسیار مهم و ارزشمند دارد. ذهن ما از کارهای خیلی بزرگ فراری است و تا حد امکان سعی میکند، انجام آنها را به تاخیر بیاندازد.

بنابراین اگر شما مثلا 20 کیلو اضافه وزن دارید و با خودتان هدف گذاری میکنید که ای 20 کیلو گرم را کم کنید. ذهن شما درگیر کاهش 20 کیلو وزن اضافه میشود و این مقدار برایش خیلی بزرگ جلوه خواهد کرد و برنامه هایی که شما برای رسیدن به این هدف تعیین میکنید را تا حد امکان به تاخیر خواهد انداخت.

روش درست این است که 20 کیلو اضافه وزن را تقسیم کنید. به طور مثال به 10 ماه تقسیم کنید و وقتی 10 ماه را به 40 هفته تقسیم نمایید، در آن صورت شما فقط باید هفته ای 500 گرم یا نیم کیلو از وزنتان را کم کنید و این عدد کوچک است و ذهن شما از آن نخواهد ترسید.

حالا اگر برای یک هفته تعیین کنید که 3 جلسه ورزش کنید و شبها تجسم خلاق داشته باشید و کارهایی که در دوره آموزشی ” لاغری و تناسب اندام همیشگی، بدون رژیم غذایی”  گفته شده را انجام بدهید به راحتی خواهید توانست 500 گرم را کم کنید و در نهایت به هدف خود که کاهش 20 کیلو اضافه وزن است، برسید.

10- شما نیاز به انگیزه های بسیار قوی برای لاغر شدن دارید.

مهمترین عامل برای شروع هرکار و ادامه دادن و به نتیجه نهایی رساند، عامل انگیزه است.

همه افراد در شروع هر کاری انگیزه خوب و شاید عالی دارند ولی بعد از مدتی کم کم انگیزه خود را از دست میدهند و آن کار را رها میکنند.

این موضوع در مورد افرادی که میخواهد لاغر شوند هم کاملا مشاهده میشود. یعنی کسانیکه میخواهند با یک رژیم لاغری و یا یک رژیم غذایی یا هر روش دیگری لاغر شوند، ابتدا انگیزه عالی دارند و دو هفته خیلی عالی رعایت میکنند ولی کم کم سرد شده و انگیزه خود را از دست میدهند و در نتیجه برنامه را رها کرده و در نتیجه نه تنها لاغر نمیشوند، بلکه حتی چاقتر هم میشوند.

بعضی از این انگیزه های کم انرژی عبارتند از:

میخواهم لاغر شوم چون همسرم اینطور دوست دارد.

میخواهم لاغر شوم، چون میخواهم در مراسم نامزدی، زیباتر باشم.

میخواهم لاغر شوم، چون خواهر شوهرم لاغر شده است.

میخواهم لاغر شوم، چون عروسی برادرم یک ماه دیگه است.

این عوامل نمیتوانند به شما انگیزه خیلی قوی بدهند که لاغر شوید و لاغر بمانید. شما نیاز به عوامل انگیزشی خیلی قوی تر دارید.

چگونه انگیزه های واقعی خود را پیدا کنم تا تا آخر همراه من باشند و کمک کنند برای همیشه لاغر و متناسب بمانم؟

در یکی از فیلمهای دوره آموزشی” لاغری و تناسب اندام همیشگی، بدون رژیم غذایی” در این مورد به صورت کامل صحبت شده است که میتواند به شما کمک کند تا انگیزه های عالی برای  لاغر شدن و لاغر ماندن برای خودتان ایجاد کنید.

رژیم لاغری

11- از وزن مناسب خود اطلاعات دقیقی دارید؟

آیا از وزن مناسب خود خبر دارید؟ اگر هدف مناسب و دقیق نداشته باشید، خوب مسلما هیچ  گاه به  آن  نخواهید رسید.

بسیاری از افراد از وزن مناسب خود خبر ندارند.و به همین علت دنبال اهداف غیر واقعی می روند که نتیجه ای جز شکست و سرخوردگی نخواهد داشت.

امروز می خواهیم در مورد اینکه وزن مناسب شما چقدر است صحبت کنیم. روش های بسیار متنوعی برای تعیین وزن وجود دارد که اکثر آنها  قدیمی  می باشند.

یکی از معروف ترین آنها استفاده از شاخص BMI  است.

در این شاخص نسبت وزن بر حسب کیلو گرم تقسیم بر مجذور قد بر حسب متر است.

این روش تا حدی ممکن است که به شخص کمک کند تا معیاری برای وزن داشته باشد ولی حقیقت امر این است که در موارد زیادی این فرمول اشتباه است.

به طور مثال با توجه به اینکه این فرمول از نسبت وزن به قد استفاده می کند. در خانم های باردار یا شیرده، افراد مبتلا به بیماری های خاص، ورزشکاران، قهرمانان ورزشی و بدنسازها و.. عدد غیر واقعی و اشتباه خواهد بود.

یعنی چون شاخص های کنترلی کم است، اشتباه زیاد خواهد بود.

در این روش یک فرد ورزشکار بدنساز با قد 190 باید 90 کیلو وزن داشته باشد در حالیکه یک بدنساز ممکن است 130 کیلو وزن داشته باشد و نه تنها چاق نیست، بلکه بسیار متناسب و خوش هیکل هم باشد.علت این است که وزن عضله از وزن جربی بسیار بیشتر است

12- غذا ما را چاق نمیکند، عادتهای ما باعث چاقی ما میشوند.

یک فکر بسیار اشتباه در ذهن افراد چاق وجود دارد. اینکه عامل اصلی اضافه وزن و چاقی خود را غذا میدانند و به همین علت دو حس کاملا متفاوت نسبت به غذا دارند. از یک طرف عاشق غذا هستند و از طرف دیگر چون غذا را عامل چاقی خود میدانند از آن متنفر هستند.

در اینجا میخواهم ذهن شما را به این موضوع روشن کنم که غذا به هیچ وجه عامل چاقی نیست و عوامل دیگری باعث چاقی ما میشوند که یکی از مهمترین آنها عادتهای بد ما هستند.

مغز انسان در هر ثانیه باید 3 میلیون پیام داخلی و خارجی را پردازش کند و اگر این کار بخواهد به صورت خود آگاه انجام شود، ممکن است باعث منفجر شدن مغز ما شود.

برای راحتی، مغز ما یاد گرفته است که کارهایی را که تکرار میشوند به عادت تبدیل کند و با اینکار نیاز به انرژی زیادی برای انجام آنها نخواهد داشت.

بعضی از این عادات بسیار خوب و مفید هستند و بعضی از آنها بسیار مخرب و مضر هستند.

عادت خوب مثل ساعت 6 صبح از خواب بلند شدن.

عادت خوب مثل تمرین مراقبه و کسب آرامش در شب داشتن.

عادت بد مثل پرخوری و….

اگر ما بتوانیم عادتهای بدی را که باعث چاقی ما میشوند را  بشناسیم، قادر خواهیم بود که آنها را تغییر دهیم و به سرعت لاغر شویم و لاغر بمانیم.

در ادامه دو مقاله برای شما آماده شده است که لطفا آنها را بخوانید و برای اصلاح عادتهای بدی که باعث چاقی ما میشوند قدم برداریم.

منابع اصلی این دوره آموزشی:

برای تهیه این دوره آموزشی که مبنا آن بر رهایی از انواع رژیم لاغری و رژیم غذایی است، از منابع بسیار معتبر استفاده شده است که بعضی از این منابع مربوط به مشاوران داخل کشور مثل پزشکان و روانشناسان است وبعضی از آنها از اساتید بسیار به نام خارجی که در ذیل نام بعضی از آنها ذکر می شود:

 

کتاب   I can make you thin  نوشته  paul mckenna

به آدرس اینترنتی   http://www.paulmckenna.com/thin

 

کتاب    The ultimeate weight solution  نوشته    MC Graw.Philip

به آدرس اینترنتی     https://www.webmd.com/diet/a-z/dr-phils-ultimate-weight-solution